O mnie

  Jestem pasjonatką języka niemieckiego, którego uczę się od czwartej klasy podstawowej. Ukończyłam kursy językowe zarówno w Niemczech jak i w Polsce w Goethe Institut. Nie mniej jednak największą wiedzę uzyskałam dzięki 6 letniemu pobytowi w Niemczech .

W ciągu tych lat miałam do czynienia z osobami w różnym wieku i pracowałam na różnych stanowiskach pracy .

Znam ten język nie tylko z książek, ale przede wszystkim z dnia codziennego.

Nigdy nie ukończyłam studiów germanistycznych. 

Dlaczego?

Dlatego, że w dotychczasowym moim życiu nie znalazłam na to czasu . Moim zdaniem sam „papier” o niczym nie świadczy. Znam wielu nauczycieli języka niemieckiego po studiach, którzy nie potrafią się dogadać po niemiecku w prostych sprawach.

Język niemiecki to tylko dane słownictwo i gramatyka. Taką wiedzę można nabyć na kursach i przede wszystkim w życiu codziennym w Niemczech czy innych krajach niemieckojęzycznych.

Metody nauczania za to, ciężko nauczyć się na jakimkolwiek kursie czy na studiach wyższych. To jest moim zdaniem wrodzony talent. Taki talent mam ja 🙂 Kiedyś nie byłam go taka pewna jak teraz, dzięki Wam .

To właśnie Wy, osoby obserwujące mojego fanpage na Facebook-u „Niemiecki w prosty sposób„ i kanał na Youtube, upewniliście mnie w tym, że to co robię ma sens.

Od zawsze zastanawiałam się jak to jest możliwe, że tak wiele osób uczy się języka przez długie lata, a w konsekwencji nie potrafi się porozumieć w prostych sprawach. Teraz już wiem, że to wszystko zależy od dobrej metody przekazywania wiedzy.

Dlatego stworzyłam autorski kurs języka niemieckiego dla osób początkujących, który cieszy się dużym powodzeniem .

Więcej na jego temat można poczytać tutaj

Zawsze otwarcie mówię, że nie wiem wszystkiego i nigdy nie będę wiedzieć. Wciąż poznaje nowe słowa w języku niemieckim i pewnie do końca mojego życia tak będzie 🙂 Regularnie mam zajęci przez Skype z Native Speaker– em, czyli osobą niemieckojęzyczną.

Chce cały czas mieć „żywy” kontakt z tym językiem.

Z Native Speaker-em konsultuje również wiele moich wątpliwości językowych przy tworzeniu kursu lub lekcji na Youtube.

Oczywiście bardzo często odwiedzam kraje niemieckojęzyczne, zazwyczaj Niemcy, gdzie mieszka moja najbliższa rodzina ale nie tylko.

Jeśli chcesz mnie poznać lepiej to zapraszam do obejrzenia moich darmowych lekcji na YouTube lub skorzystaj z lekcji indywidualnych.

certyfikat-Large
zaswiadczenie-Large